View Single Post
Old 02 Jan 2015, 20:00   #12
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Twinsen, nu pot citi comentariile pentru ca inca n-am vazut filmul. Nu-mi dau seama daca toti care au comentat si dat nota au vazut mai mult decit episodul 5, de alali stiu sigur ca le-a vazut pe toate. Am inceput sa vad filmul, impreuna cu copilul meu, care e destul de amator de anime-uri si dupa 40 de minute l-am oprit. Nici unul din noi nu a inteles nimic pina aici. Pare interesant si o sa incerc sa vad macar primele 4 episoade plus al 5-lea, poate daca ma prinde le vad pe toate. Nu o sa am timp sa vad filmul pina expira termenul. Daca se accepta sa-i dau o nota mai tirziu, nu stiu in cit timp, bine, daca nu, oricum o sa scriu citeva cuvinte. Dar ceea ce ma intriga foarte tare este daca acest episod se poate vedea de sine statator sau nu. Daca sint aceleasi personaje in toate episoadele, eu zic ca nu, sau daca in primele 4 episoade se prezinta mai detaliat personaje care, cel putin in primele 40 de minute ale celui de-al 5-lea nu-s nici macar schitate, doar te pun in fata unor fapte pe care nu le intelegi. Poate au avut si altii problema mea si din cauza asta nu au comentat filmul. Sau poate or sa apara toate comentariile duminica seara.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif