Thread: Lost
View Single Post
Old 24 Jun 2012, 14:56   #74
Aeryn_Sun
Junior
 
Aeryn_Sun
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 69
Here I go again! In LOST nu este vorba despre poveste, despre incalcarea legilor fizicii (desi serialul este si science fiction), aici este vorba despre personaje. Personajele sunt pierdute, destinele lor sunt schimbate odata cu prabusirea avionului. Cine spune ca ceva ar trebui sa fie asa sau altfel?
S-au scris aici patru pagini degeaba. Numai comentarii superficiale. Haideti sa intram in adevarata profunzime a serialului si a personajelor. Sa discutam!
Si daca voi spuneti ca au lungit-o prea mult, eu zic ca as fi fost incantata sa mai vad inca 2 sezoane, pentru a vedea constructia personajelor, dupa cum au mai spus si altii, am vrea sa stim mai multe.
Cel putin daca e Danonino aici, e clar ca vom incepe o cearta.
Da, bine ca ai spus cate ceva despre anumite personaje. Ca x avea legatura cu insula si y la fel. Logic ca aveau. Toti aveau legatura. Pentru ca toti erau pierduti in aceasta lume. De aici si lumea paralela, evenimente ce se relateaza in cazul in care avionul nu s-ar fi prabusit, dar nu numai acest aspect delimiteaza discrepanta dintre cele 2 lumi paralele.
Auzi, cica dialogu' e prost. Dar tie ce-ti place hoss? Cum ai fi vazut tu un dialog interesant. Da-mi un exemplu de serial in care crezi tu ca dialogul este mai complex, si lipsit de clisee, precum spui. Astept.
Dharma? Ce simbolizeaza? Anyone? De unde vine cuvantul de Dharma? Puteti mai mult de atat. Sa-i dam drumul la razboi.

Last edited by Aeryn_Sun : 24 Jun 2012 at 14:59.
Aeryn_Sun is offline   Reply With Quote sendpm.gif