Thread: Prometheus
View Single Post
Old 12 Jun 2012, 00:49   #12
Hattifnatt
Junior
 
Hattifnatt
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 55
L-am vazut azi la Multiplex (RealD 3D). Pentru cei interesati de diferenta intre RealD 3D si IMAX 3D, mai mult detalii aici: http://3dvision-blog.com/932-what-to...for-3d-movies/

Eu sincer nu prea pot face comparatie, pentru ca singurul film pe care l-am vazut in IMAX 3D a fost Avatar, si nu prea mai tin minte cum a fost pentru ca am dormit mai tot filmul.

Despre film: FOARTE dezamagit. Pare un film regizat de un profesionist, dar pe un scenariu scris de un elev de clasa a 5-a, intr-o recreatie. Pur si simplu prea multe gauri in logica incat sa le insir aici. Coloana sonora e total pe langa, cu unele mici exceptii, si jocul actoricesc e cel mult mediocru, exagerat pe alocuri, in sensul negativ al cuvantului. Cat despre David... trist, dar clipurile virale cu androidul au fost mult mai bune decat ce am vazut in film.

Fata de primul Alien care reuseste atat de mult tocmai prin simplitate, Prometheus pare ca incearca prea mult si rateaza lamentabil. Nici nu incape comparatie intre ele... mi se pare mai slab si decat Aliens, si decat Alien 3 (pe care multi il critica doar pentru ca e diferit de primele doua), pe scurt, undeva putin peste primul AVP (ceea ce nu e deloc bine).

Daca va numarati printre cei care considera "Alien" (1979) unul dintre cele mai bune SF-uri (daca nu cel mai bun), duceti-va la Prometheus cu asteptari MINIME.

PS: Si eu cred ca Pandorum a fost mai bun
Hattifnatt is offline   Reply With Quote sendpm.gif