View Single Post
Old 07 Feb 2010, 18:49   #67
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by marius_em:
Care nu au luat, si ar fi meritat:

1998. L.A. Confidential,Good Will Hunting,The Full Monty,As Good as It Gets, oricare din astea sunt mai bune decat Titanic.
1999. La vita e bella, e mult peste Shakespeare in Love. De fapt, cred ca Shakespeare in Love e unul din cele mai slabe oscaruri.
2002. As fi preferat Gangs of New York, lui Chicago.
2008. There Will Be Blood in locul lui NCFOM, si The Assassination of Jesse James ar fi meritat macar o nominalizare, in locul lui Juno sau Michael Clayton
2009. Frost/Nixon sau Revolutionary Road(nici n-a fost nominalizat) in locul lui Slumdog Millioanaire
2010. Inglourious Basterds, in locul lui Avatar.

Incep cu o mica corectare (posibil sa fi fost deja sesizata de alti oameni ulterior). Ce-ai pus tu la 1998 trece de fapt la 1997. In 1998 American Beauty a luat Oscarul.
Si mie mi-au placut mai mult The Full Monty, La Confidential si As good As it gets, comparativ cu Titanic. Dar tot crede ca Titanicul a fost cel mai bun.
In 2002 eu as fi preferat sa castige The Hours, dar tot cred ca Chicago a fost un film mai bun.
Cu anii 2008 si 2009 sunt total la polul opus fata de tine.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif